Головна » 2018 » Квітень » 26 » Відбувся ІІ етап регіонального конкурсу професійної майстерності «Краща за фахом- 2018» за спеціальністю "Сестринська справа"
20:03
Відбувся ІІ етап регіонального конкурсу професійної майстерності «Краща за фахом- 2018» за спеціальністю "Сестринська справа"

25 квітня 2017 року до Обухівського медичного коледжу завітали делегації з трьох інших медичних коледжів Київщини.

Цього року в Українці на базі нашого медколеджу відбувався регіональний етап конкурсу професійної майстерності «Краща за фахом» студентів вищих медичних закладів І рівня акредитації за спеціальністю 5.12010102 «Сестринська справа» в Київській області.

Організаційний комітет коледжу заздалегідь готувався до проведення цього відповідального конкурсу.

До складу журі вже традиційно залучаються викладачі 4-х вищих медичних закладів області, а саме Білоцерківського, Макарівського, Чорнобильського та Обухівського медичних коледжів.

Головою оргкомітету конкурсу був директор Обухівського медичного коледжу Коробенко Петро Олександрович. Проте основне навантаження лягло на завідувача відділення "Сестринська справа" Ус Наталію Олексіївну. Допомагали в організації інші працівники та педагоги коледжу. 

В суддівський корпус увійшли: директор Білоцерківського базового медколеджа (ББМК) Володимир Васильович Фуголь, директор Обухівського медколеджа (ОМК) Петро Олександрович Коробенко, директор Чорнобильського медичного коледжу (ЧМК) Сюсюкало Микола Петрович, базовий методист Білоцерківського базового медколеджу Сільвія Георгіївна Боньковська.

До судівської бригади з медсестринства у внутрішній медицині увійшли Шулла Марія Іванівна (ЧМК), Ернандес Неллі Ангеліта Хорхівна (Макарівський медичний коледж),  Жукаускас Тетяна Львівна (ББМК), Комісарчик Тетяна Григорівна (ОМК). Секретар Гордон Н. І.(ОМК)

До складу судівської бригади з медсестринства у хірургії входили  Литвиненко Наталія Валеріївна (ЧМК), Мельничук Віктор Зіновійович (ММК)Боженко Тетяна Василівна   (ББМК), Нацевич Руслан Олександрович (ОМК) . Секретар  Фесенко В.М.)    

А до складу судівської бригади з медсестринства у педіатрії потрапили Мартинюк Тамара Олександрівна (ЧМК), Топчинська Наталія Володимирівна   (ММК), Коваль Ольга Олександрівна (ББМК), Редькіна Віра Гаврилівна (ОМК). Секретар Мельніченко Н. Л. (ОМК).

Учасниці ІІ етапу конкурсу ( переможці І етапу в своїх коледжах):  Берестень Карина Олександрівна (ММК), Мрочко Тетяна Вячеславівна   (ЧМК),  Лабага Валентина Анатоліївна (ББМК), Булан Руслана Вікторівна (ОМК)

Конкурс проводиться в два етапи.

На першому етапі кожен медичний коледж визначав накращу за фахом в своєму навчальному закладі. А на другому регіональному етапі визначали найкращу для участі у фіналі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності студентів вищих медичних навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації за спеціальністю «Сестринська справа» «ЕСКУЛАП».

На початку змагань відбулося знайомство представників усіх делегацій. Проведено інструктаж з проведення конкурсу. Затверджено членів журі першого туру - тестування. Проведено жеребкування.

Нагадаємо, що комплект тестових завдань охоплює матеріал з основ сестринської справи, медсестринства у внутрішній медицині, хірургії, педіатрії, акушерстві та гінекології. Банк тестових завдань складають тестові завдання, розроблені Центром тестування при МОЗ України для «Крок М».

Після короткої наради члени журі вирушили на місце проведення тестового етапу конкурсу. Секретарем та відповідальним за технічну частину конкурсу був Ніколаєнко Ярослав Петрович.

Після проходження тестів конкурсантки мали ознайомитися з кабінетами. Їм було проведено інструктажі. Після інструктажу розпочалося тестування.

Учасник Конкурсу отримує індивідуальний комплект завдань, який включає 150 тестів з основних клінічних дисциплін. В кожному тесті учасник повинен вибрати одну вірну відповідь з п`яти можливих. Термін проведення тестування - 150 хвилин ( із розрахунку 60 сек. на 1 запитання), після чого відповіді обробляються журі та заносяться в протокол Конкурсу. Тестування проводилося на комп`ютерах.

В  час проведення тестів інші члени суддівських бригад  відвідали музей «Літературно мистецькі Плюти». Організацією поїздки опікувалися заступник директора з навчальної роботи Шевченко Анатолій Петрович та юрист коледжу Яременко Іван Анатолійович. Представниками музею була проведена цікава екскурсія, під час якої наші гості могли помилуватися культурною спадщиною Київщини.

Довідка. Село Плюти, що сьогодні входить в адміністративні межі м. Українка, невелике, придніпровське село на Київщині, здавна вибране багатьма відомими діячами літератури, науки і мистецтва. Саме тут, за підказкою свого великого друга Андрія Малишка, у 1954 році побудував собі дачу, письменник і драматург О. Корнійчук. Тут на 15 сотках землі за допомогою друга – архітектора Заболотного було зведено двоповерховий будинок з великою сонячною верандою та кількома кімнатами, де зараз знаходиться меморіальний музей драматурга.

В 1972 році, після смерті драматурга, його спадщина була розподілена між його дружиною, сестрою та музеєм, який почав функціонувати в 1975 році. В тому ж році, було придбано три сусідні будинки.

На сьогодні «Літературно-мистецькі Плюти» є відділом Центрального державного архіву – музею літератури і мистецтва України. В якому відображена та панує атмосфера 50 років. Де в той час с. Плюти було улюбленим місцем відпочинку та творчості багатьох відомих діячів літератури, мистецтва та науки. Тут працювали письменники Юрій Смолич, Костянтин Паустовський, Олександр Левада, Павло Загребельний, Натан Рибак, Андрій Малишко. На дачі О.Корнійчука частими гостями були композитори Григорій та Платон Майбороди, художники Михайло Дерегус, Василь Касіян та багато інших визначних діячів культури.

З часу заснування музею у будинку, де проживав О.Є. Корнійчук та будинку № 2 створено постійно діючу експозицію « Народженні Україною», яка розповідає про життя відомих діячів української культури 2 – ї половини 20 ст.

У будинках №1,2 постійно організовуються виставки про творчий та життєвий шлях українських діячів культури та мистецтва.

Природа села Плюти надихала багатьох творчих особистостей. У різні часи гостями села були Андрій Малишко, Павло Загребельний, Микола Дубов, Максим Рильський, Олександр Дяченко, Костянтин Паустовський, жив Михайло Чабанівський. Тут є велика галявина зі сценою, де проходить кожного року з нагоди Міжнародного дня музеїв літературно-мистецьке свято «Весна в Плютах».

***

Другий тур – демонстрація практичних навичок. Банк практичних завдань складається з 30 навичок, які передбачені відповідними програмами з навчальних дисциплін та освітньо - кваліфікаційною характеристикою Галузевих стандартів вищої освіти за спеціальністю 5.12010102 «Сестринська справа».

Кожний учасник мав демонструвати дві практичні навички з наступних дисциплін: основи медсестринства та медсестринство у внутрішній медицині; медсестринство в хірургії; медсестринство в педіатрії. Демонстрація здійснюється у відповідних кабінетах доклінічної практики. Учасник конкурсу отримує індивідуальне завдання ( білет включає дві практичні навички), протягом 15 хвилин конкурсант має підготуватися до відповіді та продемонструвати  їх виконання.

Для участі у другому турі Конкурсу всі учасники шляхом жеребкування дізналися про послідовність виконання практичних навичок. Після завершення демонстрації навичок з окремої дисципліни здійснюється ротація учасників конкурсу.

У другому турі максимальна кількість балів, що виставляється кожним суддею за виконання однієї навички, становить 10 балів.

При підведенні підсумків другого туру результати підсумовуються.

Згідно положення про конкурс: "Загальне місце у Конкурсі визначається за найбільшою сумою балів двох турів конкурсу. В разі, коли декілька учасників набрали однакову суму балів, їх остаточне місце визначається за сумою балів, яку отримав конкурсант за демонстрацію практичних навичок, в разі рівності цих показників – місце учасників визначається жеребкуванням".

Після проведення двох турів конкурсу було встановлено переможця та лауреатів.

Переможцем конкурсу стала випускниця Обухівського медичного коледжу Булан Руслана Вікторівна, ІІ місце у представниці Білоцерківського базового медколеджа Лабага Валентина Анатоліївна, ІІІ місце посіла представниця Чорнобильского медичного коледжу Мрочко Тетяна Вячеславівна.

Для вручення нагород всіх було запрошено до зали. Вручали нагороди П.О.Коробенко та В.В.Фуголь.

Вітаємо всіх учасниць конкурсу! Та особливо раді за нашу переможницю Булан Руслану. До перемоги нашу Руслану готували Ус Н.О., Редькіна В.Г, Нацевич Р.О., Комісарчик Т.Г., Гордон Н.І., Фесенко В.М. та інші викладачі і працівники коледжу. Завдячуємо їм за кропітку роботу.

В організації конкурсу активну участь брали Луценко М.Р. та Булавін Н.Б.

Вітаємо всіх нас з перемогою! До нових звершень!

Нинішнім переможцю та лауреатам конкурсу бажаємо успіхів у своїй професійній діяльності!

Більше фото можна переглянути у Фотоальбомі

А.П.Шевченко

Категорія: Із життя коледжу | Переглядів: 461 | Додав: Ayverso | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar