Головна » 2017 » Серпень » 8 » Відбулося друге засідання госпітальної ради Васильківського госпітального округу
10:47
Відбулося друге засідання госпітальної ради Васильківського госпітального округу

4 серпня 2017 року на базі Васильківської ЦРЛ відбулось засідання госпітальної ради Васильківського госпітального округу Київської області.  На засіданні були присутні члени госпітальної ради:

м. Васильків

 1. Пацало Лідія Миколаївна - головний лікар Васильківської ЦРЛ;
 2. Перінська Оксана Петрівна - секретар Васильківської міської ради.

м. Фастів

 1. Нетяжук Михайло Володимирович – Фастівський міський голова;
 2. Скульська Людмила Миколаївна – депутат міської ради, голова постійної комісії з охорони здоров’я Фастівської міської ради.

Васильківський район

 1. Баласинович Наталія Олександрівна - голова Васильківської районної ради;
 2. Збаращенко Наталія Сергіївна - голова Гребінківської селищної ради.

Фастівський район

 1. Барановський Сергій Леонідович – депутат Фастівської районної ради;
 2. Ковальчук Галина Григорівна – депутат Фастівської районної ради, голова профільної комісії районної ради з питань охорони здоров’я;
 3. Полторак Ольга Антонівна – виконуюча обов’язки головного лікаря Фастівської ЦРЛ;
 4. Сиваненко Геннадій Павлович – голова Фастівської районної ради.

Києво-Святошинський район

 1. Завадецький Олександр Тарасович – головний лікар Центральної районної лікарні Києво-Святошинського району;
 2. Лєзнік  Михайло  Геннадійович  –  заступник   голови    Києво-Святошинської районної державної адміністрації; 
 3. Лява Роман Борисович – начальник відділу охорони здоров’я Києво-Святошинської районної державної адміністрації;
 4. Реган Павло Леонідович – депутат Києво-Святошинської районної ради, голова постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, праці та соціального захисту населення.      

Обухівський район

 1. Біліченко Ігор Олександрович – головний лікар Обухівської центральної районної лікарні;
 2. Тимченко Юрій Олександрович – депутат Обухівської районної ради,  голова постійної комісії районної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства.

м. Обухів

 1. Левченко Олександр Миколайович – міський голова;
 2. Фетисенко Оксана Олегівна – головний лікар міського центру ПМСД.

     

Відкрили засідання директор департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації – Арешкович Алла Олександрівна та голова Васильківської районної державної адміністрації Одинець Владислав Іванович. Були обговорені питання, щодо реформування охорони здоров’я в Україні, Київській області та зокрема на території  Васильківського госпітального округу. Обговорено положення про госпітальну раду Васильківського госпітального округу Київської області.

На засіданні госпітальної ради Васильківського госпітального округу було обрано:

 • головою - Баласинович Наталію Олександрівну, голову Васильківської районної ради;
 • заступником голови - Біліченко Ігоря Олександровича, головного лікаря Обухівської центральної районної лікарні;
 • секретарем - Нетяжук Михайла Володимировича  – Фастівського міського голову.

Голова госпітальної ради Баласинович Н.О. в центрі фото

Голова Васильківської районної ради Баласинович Н.О. подякувала учасникам засідання за високу довіру очолити госпітальну раду Васильківського госпітального округу і висловила сподівання на спільну, плідну і активну роботу ради в подальшому просуванні медичної реформи на Київщині.

За матеріалами: vcrl.com.ua

Нагадаємо, що перше засідання робочої групи по утворенню госпітального округу відбулося 05.04.2017 р.

Додатково:

Госпітальний округ – функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню такої території. До складу госпітального округу повинно входити не менше однієї багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого та/або другого рівня та інші заклади охорони здоров’я. Перелік медичних втручань з надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги затверджуватиметься МОЗ, так само як і примірні табелі матеріально-технічного оснащення лікарень. Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування 1-го рівня має обслуговувати не менше 120 тис осіб, 2-го рівня – не менше 200 тис осіб.

Межі та склад госпітальних округів повинні визначатись таким чином, щоб жителі, які в них проживають, мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у межах свого госпітального округу. Адміністративним центром госпітального округу визначається населений пункт, як правило, місто з населенням понад 40 тис. осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня.

Зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю доїзду до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинен перевищувати 60 хвилин, та бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 км.

Госпітальна рада – дорадчий орган, створений учасниками госпітального округу для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я, а також щодо організації та фінансування медичної допомоги в госпітальному окрузі. Членами госпітальної ради є представники міст обласного значення, районів, ОТГ, делеговані для роботи у складі госпітальної ради рішенням відповідних місцевих рад пропорційно до чисельності населення.

Неефективність наявної медичної інфраструктури в Україні:

При дуже низькій якості медичних послуг Україна є четвертою в світі за кількістю лікарняних ліжок на душу населення (В Україні - 879 на 100 тис. населення; в середньому в країнах ЄС – 527,4 на 100 тис. населення;) та другою у європейському регіоні (після РФ) за середнім рівнем тривалості госпіталізації (В Україні – 11,8 днів, в ЄС – 8,08 днів). Україна також має більшу порівняно з середнім для ЄС кількість лікарів та медичних сестер.

У той же час, більшість медичних закладів в Україні – це малопотужні та малозавантажені лікарні, які мають зношені основні фонди та застаріле технічне оснащення. Така організація мережі створює дві проблеми. По-перше малочисельні послуги мають високу відносну собівартість: надавати їх в більшому обсязі було б вигідніше. По-друге, фахівці, що не мають достатньої завантаженості (на відміну від тих, хто працює «на потоці» у потужних добре оснащених лікарнях) поступово втрачають кваліфікацію та життєво необхідні для пацієнтів практичні навички. Адже не варто очікувати якісних та безпечних послуг від хірурга, який здійснює у кращому випадку лише кілька серйозних операційних втручань на місяць".

Категорія: Події Київщини | Переглядів: 342 | Додав: Ayverso | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar