Головна » 2018 » Квітень » 15 » В українській міській бібліотеці відбувся урок мужності приурочений 4-й річниці початку АТО
09:19
В українській міській бібліотеці відбувся урок мужності приурочений 4-й річниці початку АТО

13 квітня 2018 року в Українській  міській бібліотеці відбувся вже традиційний урок мужності. Тема заходу:  «Слава Україні – Героям слава!».

Цей захід був приурочений трагічним подіям, що розпочалися 4 роки тому. Саме 13 квітня 2014 року бере офіційний початок так звана  широкомасштабна Антитерористична операція (АТО)  із залученням Збройних Сил України.

Ситуація на Донбасі почала загострюватися, коли проросійські виступи почали виливатись в активні захоплення будівель у Донецьку та Луганську.

7 квітня у Донецьку проголосили так звану “ДНР” і звернулись до Путіна з проханням ввести війська на Донбас.

13 квітня 2014 року в.о. президента України Олександр Турчинов заявив, що для того, щоб зупинити розгул тероризму, організованого російськими спецслужбами, Рада нацбезпеки та оборони розпочинає широкомасштабну Антитерористичну операцію із залученням Збройних Сил України.

Пізніше “міністр оборони” так званої “ДНР”, росіянин Ігор Гіркін визнав, що саме він почав війну, захопивши адміністративні будівлі за допомогою його людей у Слов’янську і Краматорську.

***

На заході були присутні: заступник Українського міського голови Оксана Кирилюк, військовий комісар Обухівського РВК Дмитро Клабуков, радник  голови Обухівської РДА Олексій Дуля, учасники АТО Едвард Левінський, Михайло Фізик, учні, студенти, викладачі Професійного ліцею та Обухівського медичного коледжу.

Завідувач бібліотекою Таїсія Вакса нагадала всім присутній про  події, що спонукали до початку АТО. Цього дня вітали з державною нагородою місцевого жителя. З рук військового комісара Дмитра Клабукова нагороду, а саме орден «За мужність III ступеня» отримав учасник АТО Михайло Фізик.

Вручаючи високу державну нагороду він подякував герою за патріотизм, мужність, героїзм, який він проявив у боях в зоні АТО та побажав міцного здоров’я й наснаги.

З вітальними словами до Михайла звернувся також Олексій Дуля, який привітав  його від імені голови Обухівської РДА Івана Рудяка з нагородою. Він наголосив, що така мужня людина є гідним прикладом до наслідування присутньої в залі  молоді.

Заступник міського голови Оксана Кирилюк запевнила, що органи місцевої влади будуть все робити для того, щоб захисники України відчували постійну турботу від держави. А саме такі уроки мужності, які традиційно проводяться в міській бібліотеці є важливими для громади міста. Саме під час зустрічей кожен особисто може побачити героя, почути з його вуст слова переживань у  важкі хвилини виконання свого військового обов`язку. А молодь повинна знати про те, що героями не є якісь  унікальній люди, а ними можуть стати самі звичайні хлопці та дівчата. Потрібно цікавитися та жити історією сьогодення. Саме для цих цілей було створено в місті гурток "Військово-патріотичного виховання".

Зустрічі з молоддю є важливими і для учасників військових дій. Їм дуже важливо, коли їх впізнають у звичайному житті, дякують за їх дії. Не потрібно бути байдужими до болю людей, що побували у пеклі війни.

До слова було запрошено викладача Обухівського медичного коледжу Марину Рашитівну Луценко.

Марина Рашитівна розповіла про те, що і випускники Обухівського медичного коледжу долучаються до спільної боротьби з агресором. Двоє випускників уклали військові контракти та виконують свої військові обов`язки на Сході України.

Було переглянуто фільм про жителів Обухівщини, які втратили життя, захищаючи майбутнє України  в 2014-2017 рр.

Військовослужбовці, гості та студентська молодь вшанували хвилиною мовчання усіх загиблих українських захисників, а композиція «Не сумуй» Тараса Тополі та Олександра Рожка прозвучала в пам’ять про кожного з них.

А.П.Шевченко

Більше фото у Фотоальбомі.

Новина у сусідів

Категорія: Події Обухівщини | Переглядів: 225 | Додав: Ayverso | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar