Головна » 2018 » Квітень » 28 » В Українці вшанували 32-річницю  Чорнобильської трагедії
08:32
В Українці вшанували 32-річницю  Чорнобильської трагедії

26 квітня 2018 року в м.Українка, біля меморіального каменю відбувся районний захід присвячений 32-річниці  Чорнобильської трагедії.

Ось уже 32 роки дзвони Чорнобиля стукають по наших серцях, змушуючи нас зупинитися й озирнутись в той страшний 1986-й… Саме цього року сталася найжахливіша катастрофа в Україні – вибух атомного реактора на Чорнобильській АЕС. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять, це наш нестерпний біль.

Цього теплого весняного дня в центрі мальовничого міста Українка зібралася юрба представників різних організацій та закладів для того, щоб  нагадати про ті страшні події, що відбувалися 32 роки по тому, проте і нині вони несуть нестерпні страждання та біль у сім`ї багатьох українців. 

***

До сьогоднішнього дня фахівці сперечаються про кількість жертв аварії. А взагалі лікарі говорять про лавиноподібне збільшення показників смертності серед населення, яке потрапило під вплив радіації: якщо  у 1987 році кількість жертв сягала 2 тис., а в 1995 їх нараховувалось вже близько 37,5 тис. В основному це були люди з хворобами, про які в той час  лікарі й не знали: тиреоїдит, гіпотиреоз, гіпертиреоїдизм. 

У жителів забруднених районів, а також у всіх, хто брав участь в ліквідації наслідків аварії, виявили схильність до катаракти, серцево-судинних захворювань, зниження імунітету. Опріч того, було доведено, що опромінення невеликими дозами радіації може викликати тривожність та агресивність і впливає на психіку людей та, особливо, дітей. 

І нині хворіють та помирають від наслідків трагедії багато жителів не лише України, а і всієї Європи.

***

На заході були присутні студенти Обухівського медичного коледжу, учні ліцею та закладів освіти міста. Були також присутні головні лікарі І..Беліченко, Ю.Тимченко, заступник головного лікаря Н.Якубишина.

Про біль тих часів говорили і самі ліквідатори: Володимир Бородін – голова спілки “Чорнобиль” Трипільської ТЕС; Василь Глущенко – голова ГО м. Українка “Чорнобиль – трагедія, подвиг – попередження!; Олександр Бритвин – голова спілки інвалідів Чорнобиля м. Українка.

Про трагічні події висловилися голова Обухівської районної ради Костянтин Шушаков, заступник голови Обухівської районної державної адміністрації Олексій Мошковський, виконуюча обов’язки голови міста Українка Катерина Проценко.

На заході були присутні і представники ДСНС України у Київській області. 

Хвилиною мовчання та покладанням квітів усі присутні  вшанувавши пам’ять ліквідаторів, які віддали своє життя заради порятунку людства від пекельних викидів радіації.

А.П.Шевченко

Більше фото можна переглянути у Фотоальбомі

Категорія: Події Обухівщини | Переглядів: 196 | Додав: Ayverso | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar