Головна » 2018 » Березень » 18 » Уляна Супрун анонсувала головну медичну подію 2018 року
10:23
Уляна Супрун анонсувала головну медичну подію 2018 року

Головною медичною подією 2018 року для кожного українця має стати вибір його сімейного лікаря (або терапевта чи педіатра для дитини).

У квітні в закладах, які приєдналися до електронної системи охорони здоров’я, можна буде почати підписувати декларацію зі своїм лікарем - це документ, який підтверджує, що ви обрали саме цього фахівця. Підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу, що оплата за ваше обслуговування має находити у цей медзаклад.

Водночас декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: у будь-який момент ви можете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем.

У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

Ви вільні у своєму виборі – не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Однак ми радимо не відкладати цей вибір на потім, оскільки кожен лікар має обмеження щодо кількості пацієнтів.

Сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Чим раніше ви оберете свого лікаря, тим більше матимете часу впевнитися, що він вам підходить, і можливостей обрати іншого фахівця, за потреби.

Порядок вибору лікаря може змінюватися, адже зараз він знаходиться на погодженні в центральних органах влади. Ми повідомлятимемо вас про будь-які зміни. Проте запевняємо, що без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України.

Більше про те, як українці обиратимуть своїх лікарів, читайте  на  сайті  МОЗ України

Джерело

Категорія: Медицина | Переглядів: 216 | Додав: Ayverso | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar