Головна » 2017 » Листопад » 10 » Студентів ознайомили з відомим французьким дослідником морських глибин Жаком-Ів Кусто
09:16
Студентів ознайомили з відомим французьким дослідником морських глибин Жаком-Ів Кусто

7 листопада 2017 року бібліотекар та психолог Дідух І.А. Обухівського медичного коледжу організували та провели тематичне заняття "Жак-Ів Кусто людина Океану". Заняття було проведено для студентів "Лікувальної справи" 171 групи.

Студентка ІІ курсу 171 групи Наливайко Аліна підготувала цікаву доповідь про відомого французьського дослідника Жака-Ів Кусто. Доповнила  цікаву розповідь  бібліотекар.

А потім було переглянуто фільм про освоєння морських глибин Жаком-Ів Кусто.

Довідка.

Французький дослідник морських глибин Жак-Ів Кусто відомий всьому світу, не тільки як вчений, який разом з Емілем Ган’яном винайшов акваланг.

Завдяки Кусто і його команді людство відкрило для себе досі невідомий підводний світ.

У серії чудових фільмів про підводне царство Жак-Ів Кусто підняв завісу морських таємниць і загадок затонулих кораблів, познайомив глядачів з унікальними представниками підводної флори і фауни, навчив нас бачити прекрасне в тих куточках світового океану, де, здавалося б, немає і не може бути нічого цікавого.

Допитлива людина і мрійник Жак-Ів Кусто назавжди залишиться в наших серцях добрим чарівником підводного царства.

Біографія Жака Кусто

Жак-Ів Кусто народився 11 червня 1910 року в невеликому містечку Сент-Андре-де-Кюбзак, що знаходиться у відомому виноробному регіоні Бордо.

Його батько адвокат Даніель Кусто (23 жовтня 1878 – 1969) був другою дитиною з 4 дітей нотаріуса з Сент-Андре-де-Кюбзак, мав гарне виховання і освіту.

Даніель вивчав право в Парижі, в свій час він став наймолодшим доктором права у Франції, працював в США.

Одружився на Елізабет Дюрантон (Duranthon; родилась 21 листопада 1878 року), дочці фармацевта з його рідного містечка. ЇІ сім’я проживала у 17-му окрузі Парижа.

18 березня 1906 року в них народився первісток П’єр-Антуан. Чотири роки по тому в будинку діда в Сент-Андре-де-Кюбзак народився Жак-Ів.

Сім’я Даніеля багато подорожувала. Жак-Ів став цікавитися морем в ранньому віці.

У 7 років йому поставили діагноз — хронічний ентерит, тому сімейний лікар не рекомендував хлопчику великі навантаження. Через хворобу Кусто став дуже худим.

Після Першої світової війни батько Жака — Даніель Кусто знайшов роботу в компанії американця Юджина Хіггінса.

По роботі Даніелю довелося багато роз’їжджати, його сини були школярами і більшу частину року проводили в школі-інтернаті.

Кусто рано навчився плавати і на все життя полюбив море.

У 1930 році Кусто вступив до військово-морську академію. Він був двадцять другим в конкурсі абітурієнтів.

Крім того, група, в якій він навчався, першою пішла в кругосвітнє плавання на кораблі «Жанна д’Арк».

Військову академію він закінчив у чині прапорщика, по розподілу був відправлений на військово-морську базу в Шанхай, також побував в СРСР.  Кусто багато фотографував, але майже всі матеріали були вилучені службою безпеки.

Кусто вирішив піти в Академію морської авіації, його вабило небо, але після автомобільної аварії на гірській дорозі від авіації довелося відмовитися.

В результаті аварії в нього було зламано кілька ребер і пальці на лівій руці, пошкоджено легені й виник параліч правої руки.

На цьому його льотна кар’єра закінчилась. Жак-Ів довго не міг оговтатися від наслідків тієї трагічної випадковості, саме в довгий період реабілітації він і винайшов свої окуляри для підводного плавання, якими користуються аквалангісти у всьому світі.

Щоб пройти курс реабілітації протягом вісьми місяців, Кусто  у 1936 році пішов на службу інструктором на крейсер «Сюфрен», приписаний до порту Тулон.

У 1937 році Кусто знайомиться з морським офіцером Філіпом Тайє, безнадійно і щиро закоханим в море. Саме ця людина змогла привити Кусто пристрасть до занурення. З їх знайомства і починається підводна епопея Жака-Іва Кусто.

Він разом з Філіпом Тайє і Фредеріком Дюма присвячують своє життя дослідженням моря. Але для більш ретельного і детального вивчення морських глибин їм був необхідний апарат, що дозволяє перебувати під водою тривалий час. І в 1943 році такий апарат був винайдений. Ним став перший в світі акваланг. Його творцями стали Жак-Ів Кусто та інженер Еміль Ган’ян.

У тому ж 1937 році Жак-Ів Кусто одружився на Сімоне Мельхіор, яка народила йому двох синів. Старший, Жан-Мішель народився 1938 році, а молодший, Філіп у 1940 році.

У вересні 1939 року Жак Ів Кусто був призначений каноніром на крейсер Duplelx, де він прослужив до червня 1940 року, дати перемир’я між Францією і Німеччиною. Що стосується Філіпа Тайє, то він служив на ескадрених міноносці Valmy, в той час як Діді був погоничем мулів в Північному Провансі.

У початку 1941 року Жак Ів Кусто за наказом уряду Віші брав участь в вдався нальоті на італійське представництво в Сеті з метою отримання секретних військових шрифтів.

 За цю операцію він був нагороджений орденом Почесного легіону в 1946 році. Участь Кусто в цій операції відбулося багато в чому завдяки положенню його старшого брата П’єра Антуана.

Після затоплення французького флоту в Тулоні в листопаді 1942 року Жак Ів Кусто і його друзі залишилися без своїх кораблів і практично без роботи.

Вони повернулися до своїх підводним захоплень і зайнялися монтажем епізодів, знятих раніше. Результатом цієї роботи став 18-хвилинний фільм «18 метрів під водою».

Вперше цей фільм був представлений публіці 10 квітня 1943 року в Парижі в Національному театрі Шайо, в рамках показу, організованого тодішніми французькими властями під контролем пропагандистського відомства окупаційної влади.

Жак Ів Кусто був представлений як режисер цього фільму і отримав привітний прийом, особливо на сторінках коллаборационистского видання «Я всюди», головним редактором якого був П’єр Антуан Кусто.

В результаті цього показу і знову завдяки допомозі старшого брата Жак Ів Кусто отримав у окупаційної влади дозвіл на пільгові умови для зйомок, включаючи дозвіл знімати в мілітаризованої зоні Середземноморського узбережжя.

 Крім того, у нього з’явилася можливість отримувати кіноплівку, суворо лімітовану в той час.

У 1942 році Жак Ів Кусто створив свою першу компанію з виробництва фільмів «Студія наукових фільмів Кусто», перед тим як організувати «Об’єднані акули», яка пізніше випустила значну частину знятих їм кінострічок. Можна з повною впевненістю сказати, що саме в цей час почалася «Одіссея» капітана Кусто.

Виробництво аквалангів було запущено в промисловому масштабі практично відразу ж після винаходу, в 1946 році.

Цікавість до морських глибин і бажання якомога ретельніше вивчити підводний світ надихнули Кусто на винахід підводних відеокамер і «підводного блюдця» — невеликого підводного човна, що відрізняється підвищеною маневреністю.

Кусто помер у віці 87 років (в 1997 році) від інфаркту міокарда в результаті ускладнення респіраторного захворювання. Похований на фамільній ділянці на кладовищі Сен-Андре-де-Кюбзак.

Суспільство Кусто і його французький партнер «Команда Кусто», заснований Жаком-Івом Кусто, діють і сьогодні.

А.П.Шевченко

Категорія: Із життя коледжу | Переглядів: 251 | Додав: Ayverso | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar