Головна » 2017 » Грудень » 23 » Проведено відкрите заняття з медсестринства у внутрішній медицині
11:06
Проведено відкрите заняття з медсестринства у внутрішній медицині

21 грудня 2017 року в Обухівському медичному коледжі було проведено відкрите заняття циклу професійної та медичної підготоки з дисципліни "Медсестринство у внутрішній медицині".

Цього дня своїм педагогічним досвідом з колегами ділилася викладач-медодист вищої кваліфікаційної категорії Комісарчик Тетяна Григорівна.

Заняття проводилося зі студентками 153-ї групи, підгрупа "В" спеціальності "Сестринська справа".

Тема заняття: "Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки".

Протягом заняття досвідчений педагог застосовувала різні  методи та форми організації навчання. А саме було використано пояснювально-ілюстративний , проблемний  та пошуковий методи навчання.

За формою організації це було комбіноване заняття, яке містило різні їх елементи, а саме семінару, практичного заняття, практикуму, тренінгу, інструктажу.

Тетяна Григорівна  обрала  досить  раціональні методи навчання. Від першої до останньої хвилини заняття студенти були включені у роботу та своїми знаннями, уміннями та навичками виконання певних маніпуляцій допомагали викладачу продемонструвати їх досить високий рівень володіння у майбутній професії медичної сестри.

Викладач провела традиційне фронтальне експрес-опитування на знання медичної термінології з теми. Розуміння етапів медсестринського обстеження було перевірено у вигляді індивідуальної теоретичної співбесіди.

Був цього разу і тестовий контроль. Кожна студентка отримала тестове завдання і за обмежений час мала його виконати.  І поки тривало заняття, лаборант Гордон Н.І. за допомогою контрольного бланку здійснила перевірку тестів та виставила бали за їх виконання.

Наступним етапом було передбачено вирішення типових задач з проблеми: "Медсестринський процес при виразковій хворобі та раку шлунку". Теоретичний етап заняття було завершено.

На етапі формування професійних вмінь і навичок було проведено практичний тренінг. Майбутні медичні сестри мали оволодіти навичками опитування пацієнта з виразковою хворобою чи раком шлунку. Тетяна Григорівна продемонструвала відеозапис в якому вона сама, як лікар проводила опитування пацієнтки. Пацієнтка розповідала, даючи відповіді на запитання поставлені лікарем. Всі присутні уважно слухали та нотували найбільш важливе до зошитів.

Після перегляду сюжету викладач провела експрес-опитування та кожен охочий міг висловити власну думку щодо розповіді хворої відносно свого теперішнього стану. Хвора живе зі своєю хворобою вже тривалий час. Але студенти  мали встановити, що особливо турбує пацієнта, і які дії чи рекомендації вони могли б їй надати, якби були поруч.

Кожен студент отримав домашнє завдання та підготував презентацію чи відеосюжет щодо отриманої ним  теми.

На іншому етапі занять було переглянуто відеосюжет "Хворі. Історії хвороби. Результати аналізів". Студентка продемонструвала маніпуляцію забору крові на аналіз.

Потім було проведено фрагмент імітаційної гри за участю іншої студентки-пацієнта та двох інших, що були в ролі медичних сестер. Одна з них була на  прийомі та здійснювала опитування, а інша проводила маніпуляції за його наслідками  та накладала міхур з льодом.

Було також переглянуто відеосюжети з різними способами досліджень при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки. Викладач продемонструвала рентгенівський знімок на якому можна було побачити виразку шлунку. 

Довідка. Більшість вчених і експертів схиляються до того, що основною причиною виразки шлунка і дванадцятипалої кишки є бактеріальна інфекція Helicobacter Pylori (H. Pylori). Доктор Батмангхелидж Фірейдон, грунтуючись на своєму багатому досвіді, говорить про те, що виразки виникають у мільйонів людей в результаті хронічного зневоднення організму, в зв'язку з тим, що більшість людей практично не вживають звичайну воду або вживають недостатню її кількість. Виразки шлунка, як правило, виникають у зв'язку з враженням шлунково-кишкового тракту бактеріями H. Pylori або в зв'язку з застосуванням нестероїдних протизапальних препаратів.

Яка їжа є шкідливою, а яка корисною можна було дізнатися з презентації підготованою однією з студенток.

Було також переглянуто відеосюжет на якому наш викладач з медичної та соціальної реабілітації Котенко Наталія Іванівна розповідала про види реабілітації при захворюванні на виразкову хворобу шлунково-кишкового тракту. В інших сюжетах можна було побачити як студенти та викладач  проводять різні процедури в спеціальному фізіотерапевтичному кабінеті  лікарні в м.Українка.

Довідка. Відновне лікування пацієнтів з виразковою хворобою  проводиться поетапно: в стаціонарі, реабілітаційному центрі, поліклініці і санаторії. На всіх етапах реабілітації з різним ступенем значущості використовуються медикаментозне лікування, дієтотерапія, психотерапія, фізичні та курортні методи, ЛФК.

Було підведено підсумки заняття, виставлено бали, проведено аналіз.

Дякуємо всім учасникам за можливість ознайомитися з різними методами навчального процесу.

Допомагали Комісарчик Т.Г. при підготовці два лаборанти (Гордон Н.І., Фесенко В.М.) та юрист коледжу Яременко І.А.

А.П.Шевченко

Категорія: Із життя коледжу | Переглядів: 444 | Додав: Ayverso | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar