Головна » 2018 » Березень » 28 » Як повторно отримати свідоцтво про народження та проставити на ньому апостиль? Консультує Олексій Шевченко
18:40
Як повторно отримати свідоцтво про народження та проставити на ньому апостиль? Консультує Олексій Шевченко

«Олексію Валерійовичу, я переселенець з м.Луганська, наразі проживаю у м. Васильків Київської області. Мені необхідно отримати повторно свідоцтво про моє народження, народився я у м. Луганськ, та проставити на ньому апостиль з метою подальшого використання за кордоном. Однак при зверненні в телефонному режимі до Луганського обласного відділу ДРАЦС мене повідомили, що за даними Реєстру відомості про моє народження відсутні, а архівні документи знаходяться на тимчасово окупованій території. Скажіть, будь ласка, що і за чим мені треба зробити, щоб отримати свідоцтво про народження».

Сергій Зубко

Повторна видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану на підставі актового запису цивільного стану, складеного як в електронному вигляді, так і на паперовому носії.

У зв’язку з відсутністю актового запису про народження, складеного в електронному вигляді, та зберіганням паперових носіїв актових записів цивільного стану на тимчасово окупованій території, вирішення питання щодо отримання свідоцтва про народження повторно можливе тільки після поновлення актового запису цивільного стану.

Куди потрібно звернутись? 

Українське законодавство значно  спростило для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України або переселилися з неї,  процедуру державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, надавши громадянам даної категорії право з наведених питань звертатись до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану на їх вибір.

Отже, заяву про поновлення актового запису про народження за встановленою формою  Ви можете подати до відділу державної реєстрації актів цивільного стану на Ваш вибір, у тому числі до Васильківського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області, який знаходиться за адресою: Київська область, м.Васильків, вул.Володимирська, 2.

Хто може звернутися із заявою про поновлення актового запису цивільного стану? 

Право на подання заяви про поновлення актового запису цивільного стану має, зокрема:

  • особа, щодо якої складено актовий запис;
  • один з батьків неповнолітнього (малолітнього);
  • піклувальник неповнолітнього та опікун малолітнього;
  • опікун недієздатної особи;
  • представник органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.           

Які документи потрібно подати до заяви? 

Разом із заявою про поновлення актового запису про народження подаються:

  • паспорт;
  • свідоцтво про народження особи,  щодо якої поновлюється актовий запис про народження (у разі наявності);
  • свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану (про народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть тощо).

У який термін розглядається заява та яка вартість цієї послуги? 

Питання про поновлення актових записів цивільного стану розглядається відділом у тримісячний строк з дня подання заяви. За наявності документів, поданих до заяви, її розгляд завершується до закінчення строку, встановленого законодавством.

За результатами розгляду заяви та поданих документів складається поновлений актовий запис про народження, на підставі якого заявнику видається повторно свідоцтво про народження.

За видачу свідоцтв у зв’язку із поновленням актових записів цивільного стану справляється державне мито у розмірі 0,02 неоподаткованого мінімуму доходів громадян, що становить 0,34 коп.

Слід зауважити, що державне мито сплачується до подання заяви про поновлення актового запису цивільного стану.

Куди потрібно звернутись для проставлення апостиля на свідоцтві про народження? 

У Київській області уповноваженими на прийняття офіційних документів, що видаються органами юстиції та судами, а також документів, що оформлюються нотаріусами, для проставлення на них апостиля визначено 31 відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області. 

 Інформацію про відділи (адреса, контактні дані) Ви можете отримати на офіційному веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Київській області у розділі «Послуги», «Державна реєстрація актів цивільного стану», рубрика «Проставлення апостиля».

Хто може звернутись для проставлення та які документи необхідно пред’явити? 

Для проставлення апостиля на документі із заявою може звернутись будь-яка особа.

Для проставлення апостиля заявник пред’являє документ, що посвідчує особу, оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копія, засвідчена в установленому порядку, та документ про оплату послуги з проставлення апостиля.

Яка вартість послуги та у який строк проставляється апостиль на документі?

 Вартість послуги за проставлення апостиля залежить від кількості поданих документів та осіб, що їх подають.

Так, фізична особа  за один документ сплачує 51 грн., а юридична особа за таку ж кількість документів – 85 грн.

Проставлення апостиля здійснюється у строк до 2-х робочих днів.

Якщо працівнику відділу необхідно перевірити зразок підпису, відбитка печатки та/або штампа, а також здійснити перевірку документів про державну реєстрацію актів цивільного стану у випадках відсутності відомостей про них у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та/або виникнення сумніву щодо їх достовірності, строк розгляду документів, поданих для проставлення апостиля, може бути продовжено до 20 робочих днів.

Джерело

Категорія: Корисне | Переглядів: 183 | Додав: Ayverso | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar