Для тебе, першокурснику.

 Перше вересня… Перші лекції… Перші викладачі… Ви прагнете стати професіоналом. А для цього спочатку треба стати студентом і навчитися організовувати власну навчально-професійну діяльність. Тобто навчитися правильно діяти на лекціях, практичних і семінарських заняттях, самостійно працювати з навчальною та науковою літературою, писати наукові тексти (реферати, курсові та дипломні роботи), удосконалювати свої здібності, розвивати пам’ять і волю, керувати своїми емоціями, вправлятися з конфліктними ситуаціями і багато іншого.

Перші два тижні навчання кожного семестру видаються більшості студентам- першокурсникам продовженням канікул. Є лише одна “неприємність” – треба відвідувати заняття в коледжі. Є й позитивна сторона цього. Ви зустрічаєтеся з друзями, дізнаєтеся про нове і цікаве, аде ніхто з викладачів, здебільшого, не запитує пройдений матеріал. Читаються лекції. В коледжі це основний вид занять. Тому важливо навчитися тактовно поводити себе і продуктивно працювати на лекційних заняттях. Для цього слід засвоїти такі правила.

Правило1. Якщо ви не погоджуєтеся з викладачем, то зовсім не обов’язково його перебивати. Висловитися або поставити запитання ви зможете на практичних або семінарських заняттях.

Правило 2. Слухайте викладача і почуйте його. Лекція – це не місце для спілкування з одногрупниками.

Правило 3. Якщо вам нудне все, що відбувається на лекції, запитайте себе, чому вам не цікава лекція фахівця. Спробуйте виявити інтерес, зацікавлений вигляд студента робить маленьке диво – викладач змінюється, працює захоплено, і вам теж цікаво.

Правило 4. На лекціях слід вести конспект, але виділяйте головну думку, основні факти.

Правило 5. Конспект лекції студенти пишуть для себе. Тому використовуйте скорочення, позначки, які зрозумілі лише вам. Швидкість коспектування на лекції значно зросте.

Правило 6. Конспект повинен бути кольоровим. Виділяйте важливі думки, визначення. Конспект повинен мати широкі поля. Вони потрібні, щоб доповнювати конспект при підготовці до семінарів, записувати ті запитання, які варто з’ясувати на консультаціях.

Правило 7. Обов’язково приходьте на всі лекції до всіх викладачів. Ви зрозумієте, які питання навчальної дисципліни і як детально варто вивчати, де їх шукати і як тлумачити. Ви зможете спілкуватися з фахівцем і накопичувати професійний досвід.

Цікавих вам лекцій та плідної співпраці з викладачами у новому навчальному році.

Психолог

Поради у цій Рубриці буде надавати психолог Обухівського медичного коледжа Дідук Інна Анатоліївна