Ще з давніх давен вважається, що собака друг людини. Але в умовах сьогодення збільшується ризик для мешканців сіл і міст України зустріти надто агресивних собак. І це стосується не тільки безпритульних тварин, але й домашніх улюбленців.

Статистичні дані вражають: щороку в країні від нападів собак помирає до 10-ти людей.

З початку 2017 року засоби масової інформації вже неодноразово повідомляли про жахливі випадки в містах і селах (Бориспільський, Броварський райони на Київщині, м.Ніжин на Чернігівщині, м. Київ тощо). Страшно навіть уявити, але в січні поточного року, німецькі вівчарки загризли до смерті двох громадян.

Що ж робити, аби не стати жертвою розлюченого пса чи  навіть цілої зграї?!

• Перш за все спеціалісти радять не боятися собак, адже вони відчувають адреналін.

•  Від собак не можна тікати, а також повертатись до них спиною.

На шкільних подвір'ях, біля магазинів і під'їздів будинків можна спостерігати як дорослі (а особливо діти) годують та гладять собак. А буває й навпаки: люди дражнять тварин, кидають в них палиці, каміння. В обох випадках може виникнути екстремальна ситуація, тому краще не наражати себе на небезпеку.

  • Якщо неподалік є місце, де можна сховатись від розлюченого нападника (дерево, під'їзд будинку, водойма тощо), спробуйте, не зводячи очей із собаки, обережно дійти до схованки.
  • Пам'ятайте, що атакувати людину можуть собаки під час їди або захищаючи своє потомство.
  • Варто також не забувати, що бродячі тварини можуть переносити різні інфекційні захворювання.
  • Ще слід знати, що в нашій країні не здійснюється контроль над господарями бойових, сторожових і службових собак, а це веде до нових трагічних випадків. У нас незначні адміністративні штрафи за будь-який інцидент із собакою, а кримінальне покарання - велика рідкість.

Тож будьте обачними при зустрічі з собакою!