ПРО СМІХ ЯК ПРО НАЙКРАЩІ ЛІКИ

Гумор у нашому житті так само важливий, як повітря, їжа і вода. Сміх - незамінний помічник у складних ситуаціях. І якщо людина вміє сміятися над собою і може подивитися під іншим кутом на проблеми, вона ніколи не опустить руки, а буде долати труднощі з оптимізмом. Ми часто шукаємо якихось особливих приводів для щастя. Можливо, варто подивитися на світ простіше, так, як у дитинстві, і посміхнутися. І чим вища доза сміху, тим краще, - запевняють лікарі.

Гелотологія - наука про сміх - зародилася в 70-х роках минулого століття в Америці. А її засновник, Норман Казінс, увійшов в історію як «людина, якій вдалося розсмішити смерть». Він страждав від рідкісної хвороби суглобів. Коли у лікарів опустилися руки, Казінс закрився в кімнаті і годинами дивився комедії. Результат був приголомшливий для медиків. Через тиждень у хворого зникли болі, через місяць він почав рухатися, а через два вийшов на роботу. З тих пір в США і Європі почали вивчати вплив сміху на здоров'я людини.

Сміх має величезний вплив на організм. Він покращує настрій і самопочуття. Причому не тільки тоді, коли людина над чимось сміється. Іноді заряду позитиву від вдалого жарту нам вистачає на цілий день! Це пов'язано з інтенсивним виробленням нашим організмом нейромедіаторів: дофаміну, серотоніну і «гормонів щастя» - ендорфінів.

Сміх - корисна фізична вправа, що змушує одночасно працювати 80 груп м'язів! У людини рухаються плечі, вібрує діафрагма, розслаблюються м'язи шиї, спини та обличчя. Деякі вчені порівнюють хвилину сміху з 25 хвилинами занять фітнесом. Під час сміху пульс частішає. Схожий ефект дають фізичні вправи.

Сміх - панацея майже від усіх хвороб. Не виняток - серцево-судинні та онкологічні хвороби. Він знижує вироблення гормонів стресу і рівень холестерину, нормалізує тиск і зміцнює імунітет. Іноді достатньо всього лише засміятися, щоб позбутися головного болю.

5 хвилин сміху замінюють 40 хвилин відпочинку.

Корисно сміятися хоча б 10 хвилин вранці, 10 в обід і стільки ж увечері. Тож дивіться комедії і гумористичні передачі, читайте анекдоти, зробіть архів карикатур або смішних фото, більше спілкуйтеся з життєрадісними людьми - екстравертами.