Як навчитися зважено ставитися до отриманої інформації

Є такий простенький прийом, що допоможе Вам навчитися зважено ставитись до будь-якої інформації. Три кроки "Зупинись!", "Подумай", "Дій!".

1. "Зупинись!" Спробуйте відстежити свій психоемоційний стан після контакту зі ЗМІ, соцмережами чи розмовою з кимось. Показником деструктивної інформації є: підвищена емоційність, немотивована агресія, роздратування, навала деструктивних думок або апатія, депресія, пригніченість. Інформація, яку Ви почули, не повинна відразу ж підхоплюватися Вашими емоціями і думками. Скажіть собі: "Це не мої думки. Це - навіювання."

2. "Подумай!" Спробуйте інформацію, котра Вас "зачепила за живе”, перевірити у декількох джерелах, найбільш перевірених. А ще краще - знайти власне джерело надходження інформації. Поміркуйте, де в цій інформації правда, а де - маніпулятивний хід. Не робіть незважених висновків. Нарешті, спробуйте сформувати саме Вашу думку щодо почутого.  Розвивайте в собі "гурманство" до інформації, яку ви приймаєте.

3. "Дій!" Намагайтеся не передавати негатив іншим людям. Не примножуйте деструктивну інформацію, плітки, чутки, неперевірені факти. Не отруюйте себе та інших. Згадайте, яка істерія керує людьми, котрі піддаються на такі чутки і мчать змітати з полиць супермаркетів сіль, цукор, борошно, сірники, гречку та т.п. Завжди налаштовуйтеся на позитив, навіть коли все навколо провокує Вас до психічних зривів та зневіри. Людина живе у тій реальності, яку створює сама.

Корисно виконувати вправу для розвантаження психіки "Зняття негативу". Алгоритм виконання: вправу виконують ввечері перед сном. Вам слід "прокрутити", як кіноплівку, весь день з кінця на початок. Потрібно дуже ретельно й докладно згадати все, що Ви робили, про що думали впродовж дня. Яка інформація до вас надходила, які виникали суперечки з іншими людьми. Усі негативні ситуації, які ви пережили за день, намагайтеся переписати інакше, так, щоб вони не залишали негативного сліду у вашій підсвідомості. Інакше кажучи, ви маєте весь денний інформаційний шум "засвітити" й переписати. Так розвантажиться ваша психіка, а,отже, - покращаться сон та настрій.